Targi Cieśli

      Targi Cieśli powstały z myślą o przybliżeniu cieślom, tego co nowoczesne – od narzędzi, materiałów, rozwiązań przez technologie, chemię budowlaną po aktualne trendy w architekturze i nowe technologie w wyposażeniu czy w  instalacjach  domowych.
To powoduje, że nasi wystawcy w Chochołowie każdego roku podpisują kontrakty, sprzedają swoje produkty, urządzenia czy usługi. Miarą korzyści z udziału w targach pod Tatrami jest zadowolenie naszych wystawców, którzy bardzo chętnie wracają tu ponownie.

Targi w Chochołowie bezpośrednio nawiązują do bogatej Podhalańskiej tradycji budownictwa zrębowego i pięknej architektury Podhala, coraz częściej przenoszonej w głąb kraju, a także za granicę. Tu skoncentrowały się liczne firmy budowlane, budujące metodą tradycyjną domy i obiekty użyteczności publicznej, a także realizujące liczne zlecenia ciesielskie. Ich rosnąca ilość na Podhalu - ponad 250 prosperujących podmiotów z branży, jest dowodem na zapotrzebowanie rynku. Śladem ciesielstwa podążają dekarze, którzy dołączyli podczas trzeciej edycji targów i równolegle z cieślami mają tu swoje święto.  

    „Współczesny drewniany dom, to bardzo zaawansowany budynek pod każdym względem. Nasi cieśle, a teraz także i dekarze, dzięki targom, które organizujemy w Chochołowie, mają możliwość poznania tych nowinek, które stają się standardem we współczesnym budownictwie.  Mają to wszystko, tu na miejscu bez konieczności czasochłonnych wyjazdów w świat, na które zwykle nie mają czasu.
Jedną z atrakcji targów są coroczne zawody cieśli. Rywalizacja w zawodach daje im także możliwość pracy nowymi narzędziami dostarczonymi przez wystawców."  -  Józef Zborowski  

Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w tym jedynym w Polsce i w Europie wydarzeniu jakim są Międzynarodowe Targi Cieśli i Targi Dekarzy w Chochołowie.